Kde si půjčují podnikatelé?

0 Comments

Podnikání je vzkvétajícím jenom do té doby, dokud se toto vyplácí. Tedy dokud toto vynáší aspoň tolik, aby se dokázalo dlouhodoběji udržet v chodu a aby se jím uživil ten nebo ti, kdo se tomuto věnuje. Dokud přináší soukromničení odpovídající nebo ještě lépe pochopitelně přemrštěné zisky, je to radost. Ovšem jde o radost, která nemusí mít dlouhého trvání. Stačí třeba i jen jedna jediná větší chyba podnikatele, stačí významnější změna nějakých zákonů, předpisů či sazeb, stačí nějaké selhání v dodavatelsko-odběratelských vztazích, případně nějaká jiná zásadnější nepříjemnost, a všechno se tu počne hroutit. A nejednou se takový pokles či přímo pád firmy nezastaví, dokud tato není definitivně v koncích.

mince centy

Nemilá představa, ale tak už to prostě chodí. Není každý den posvícení. A pokud se pak nějaký podnik v takovéto nelehké situaci ocitne, nejednou bojuje o své přežití všemi dostupnými prostředky. Z nichž zůstává v krajní nouzi k dispozici často jenom možnost vzít si půjčku.

Podnikatelská půjčka může určitě nejedné z firem v nesnázích prospět. Nejednou mohou takové půjčené peníze umožnit restart, nápravu vzniklých škod či odstranění nedostatků, jež přivedly podnikatele do podobné svízelné situace. Jenže aby se tak stalo, musí se najít nějaká finanční instituce, jež by konkrétnímu podnikateli i v jeho nepříjemné situaci vypomohla. A věřte mi, že to není právě jednoduchý úkol, nějakou takovou najít, když má o půjčku žádající podnikatel jenom velice skoupé daňové přiznání, příjmy k smíchu či k pláči, nějaký záznam v registrech dlužníků nebo jiné klidně i hodně závažné nedostatky.

natažené ruce

Ovšem přesto se i za hodně nepříznivého stavu věcí uspět dá. Chce to ale objevit nabídku zvanou nebankovní americká hypotéka a vsadit na ni. Protože u takovéto hypotéky se nemusí prokazovat přehnané kvality žadatele. Tady stačí dát do zástavy vhodnou nemovitost a dokázat splácet, a na tom ostatním už v podstatě nesejde, není-li to vyslovená katastrofa.

A proto se touto hypotékou zachránilo a jistě ještě i zachrání hodně firem.