StrategiQ spouští Spark, SEO platformu

0 Comments

StrategiQ, agentura digitálního marketingu, nedávno spustila úplně nový nástroj zvaný Spark, který má pomoci SEO společnostem testovat a učinit některé SEO-relevantní změny sami za sebe, bez vývojářské režije.
Proč by vás to mělo zajímat. Jedna z největších překážek pro SEO bylo nějak se popasovat s tím, že bylo třeba dostat jejich SEO doporučení a také hlášení auditů implementovány. Ideálně by marketéři byli schopni přidat obsah a učinit SEO aktualizace pro jejich vlastní stránky sami, aniž by museli spouštět další nástroj na delší dobu. Příliš často to není vůbec proveditelné a marketéři skončí u používání různých managerů nebo bezobslužných CMS nástrojů jako je Prismic, Crownpeak a další, aby učinili dané změny.
Spark běží na základě CDN CloudFLare sítě serverů a používá edge computing skrze CloudFLare Workers aby dovolilo SEO společnostem a konzultantům učinit a spustit SEO změny skrze Spark uživatelské rozhraní.
StrategiQ vidí Spark jako nástroj, který bezesporu přispěje ke konceptu, který nazývá Edge SEO. „Abychom mohli lépe pochopit, co to vlastně znamená, technické SEO změny nejsou aplikovány na váš nynější stack (server, CMS atd.), ale na něčí jinou inftrastrukturu (v našem případě na CloudFlare)“ sdělil StrategiQ tým.
Jak to funguje. Stránky musí mít jejich vlastní nameservers nastavené na CLoudflare a musí povolit CloudFlare Workers, což nese další poplatky. Změny, které budou učiněny na straně serveru ještě předtím, než se pošlou ke koncovým uživatelům a procházečům internetových vyhledávačů. Nastavíte vaše vlastní „proměnné“, hodnoty extrahovány ze zdrojového kódu a vytvoříte vlastní „modifikace“ z knihovny, která pokrývá změny od metadat stránky po injekci obsahu až po definování skupin stránek.

Jaké SEO změny vlastně můžete učinit se Spark? Právě nyní SPark podporuje změny v meta title tags, meta popiscích a také v injekci DOM obsahu. Také plánují přidat větší podporu pro daleko sofistikovanější SEO split testování, logfile capture, nasazení strukturovaných dat a mnohem více.