Nový update od 25. června

0 Comments

Všimli jste si změn v hodnocení vašeho webu, jeho návštěvnosti nebo jiných parametrech? Nejste jediní. Podle všech indicií se zdá, že si pro nás Google připravil nový update, který by se měl objevit 25. června.
 
Změny v hodnocení a návštěvnosti nasvědčují tomu, že proběhl další velký update, který bude mít přímý dopad na pozice, pohyb na webu i jiné parametry SEO. John Mueller se ale ke změnám nechtěl vyjádřit a pouze odpověděl, že se změny provádí takřka každý den.
 
I přes to, že Google update nepotvrdil, mnoho zdrojů nasvědčuje tomu, že během posledních dnů proběhly velké změny, které budou mít vliv na budoucnost vyhledávání. Nástroje jako Mozcast, SERPMetrics, Algoroo nebo Rankranger ukazují změny, které této hypotéze nasvědčují.
 
Stejně jako vždy se vyrojilo mnoho dotazů ze strany SEO specialistů, zda se jedná o plánované úpravy nebo zda jsou statistiky dílem chyby. Zástupci Googlu jako již tradičně nový update nepotvrdili, zároveň ale nezveřejnili informace o jakékoli chybě. Koneckonců všechny velké updaty začínaly změnami v datech a bylo možné je pozorovat již několik dní před oficiálním prohlášením.
 
Ať se spekulace potvrdí nebo ne, změny v hodnocení a návštěvnosti mohou vystrašit SEO specialisty, klienty, ale i správce webových stránek. Vždy se vyplatí, sledovat aktuální dění a udržovat spojení s kolegy, kteří jsou ve stejné situaci. Pomocí mapování dat lze tak snadno předejít nechtěným problémům a ověřit si zda se jedná o celkové změny, nebo problém na webu.
 
PS: Několik dní po spekulacích o možných změnách John Mueller opět zopakoval, že se nejedná o nový update a že změna dat není způsobena jakýmikoli změnami ze strany Googlu.