Google přináší svého Google Asistenta na Waze.

0 Comments

Google Asistent již dávno přišel na Google Mapy. Nyní přichází i na aplikaci Waze pro operační systémy Android ve Spojených Státech v angličtině.
 
Hands-free změna směru.
 
Hlasové povely jsou již dostupné pro Waze v navigaci. Avšak Google chce nyní povolit uživatelům to, aby mohli během jízdy dělat spoustu jiných věcí, jako například učinit hovor, přehrát nějakou písničku nebo spustit Waze příkazy hands-free. Uživatelé Waze tak budou schopni například nahlásit bez použití obrazovky nebo mohou posílat požadavky nahlašovat zácpu v provozu, vyhnout se mýtu, nahlásit policejní hlídku, zpřístupnit alternativní směr jízdy a tak dále.
 
Google Asistent pravděpodobně přijde i na iPhone.
 
Google Asistent pravděpodobně přijde i na iPhone verzi Waze v jistém bodě blízké budoucnosti. Právě nyní může být Siri použita k tomu, aby iniciovala cestu na Waze, avšak nepovoluje žádné jiné interní hlasové povely, jakmile jste v aplikaci, což Google Asistent nyní může.
 
Google získal Waze někdy v roce 2013 a pomalu začal integrovat Waze a Google mapy, čímž přináší některé velice oblíbené funkce Waze i do Google Map. Mapy jsou jedny z několika Google produktů, které mají více než miliardu uživatelů. Waze užití je daleko menší, avšak uživatelé jsou loajálnější a více zapojení.
 
Google musí být ale opatrný, aby si udržel unikátní charakter Waze, když dělá své integrace. Waze je totiž něco jako milovaný starý hotel, zatímco Google Mapy jsou Hilton nebo Marriott.
 
Proč by nás to mělo zajímat.
 
Waze úspěšně dokázal představit reklamy pro malé firmy a podniky do aplikace, aniž by se nějak vzdálil svým uživatelům. Byl daleko kreativnější a daleko více experimentoval, než Google Mapy, co se týče reklam a zavedl také některé inovativní věci jako například koordinace kampaní mimo domov.
 
Google také pravděpodobně bude pokračovat s užíváním Waze jako druh reklamového sandboxu a bude testovat půdu předtím, než importuje Waze do flotily svých produktů, neboť společnost neustále hledá více a více zdrojů obratu z Google produktů.