Využijte darů, které nám nabízí bříza bělokorá

0 Comments


Bříza bělokorá darka-shop.cz patří k nejkrásnějším stromům na této planetě. Vyskytuje se velmi hojně v celé Evropě a dobře se jí daří jak v nížinách, tak i ve vyšších polohách. Rozsáhlé březové háje bychom mohli objevit v evropských zemích bývalého Sovětského svazu, například v Rusku, Bělorusku, v Litvě a v Lotyšsku. Břízy se u nás také často vysazují podíl silnic, tato stromořadí můžete objevit například na jihu Čech na Třeboňsku a Borovansku.

březový háj

Bříza se na veřejnosti těší velké oblibě zejména díky svému dekorativnímu vzezření, bílá kůra a drobné sytě zelené lístečky evokují v lidské mysli cosi nadpozemského a božského, ale to není vše, čím nás tyto nádherné stromy mohou potěšit. V prodejnách zdravé výživy můžete narazit na březový cukr (xylitol), březovou vodu, ale i na sušené březové listy. Můžete si z nich připravit výživný čajový odvar, anebo je využít do koupele.

dívka s břízou

Účinný přírodní antioxidant – odvar z listů břízy bělokoré je především účinným antioxidantem, který brzdí tvorbu volných oxidativních radikálů a prodlužuje tak lidský věk. Může se pít pravidelně v množství dvou až tří šálků denně. Bříza je přirozeným detoxikátorem, zbavuje organismus nahromaděných metabolických toxinů a dalších jedovatých látek, uložených v buňkách různých tělesných tkání, to znamená, že napomáhá odplavovat je močí a stolicí.

Účinky břízy se projeví v harmonizaci nervové soustavy, krevního oběhu, lymfatického systému, trávicího traktu a orgánů, které se starají o využití živin z potravy a o eliminaci nežádoucích látek z těla, tedy především jde o játra, žlučník, ledviny a močové ústrojí. Velmi účinné a vhodné jsou zmiňované detoxikační koupele, většinou na jednu koupel vystačíme s deseti polévkovými lžícemi sušených listů, které krátce povaříme v pěti litrech vody, necháme asi dvacet minut louhovat a máme připravený čerstvý nálev do koupele pro jednu až dvě osoby.